Кісла Ганна Олександрівна

Кісла Ганна Олександрівна

Кандидат філософських наук,  професор кафедри соціології.

Дата народження: 7.01.1954 р.

Викладає наступні дисципліни: Кількісні методи збору соц. інформації; Кількісний аналіз в соціології; Якісні методи в соціології; Організація роботи соц. служби; Соціологія постмодернізму; Соціальна структура суспільства; Гендерні дослідження.

Поле наукових інтересів: етносоціологія, міжетнічні відносини, етнічні конфлікти, етнічна толерантність, етнічний ізоляціонізм, етнічна ідентифікація, мультікультуралізм, міжетнічна акультурація.

Народилась 7 січня 1954 року.

Харківський Державний університет ім. В.Каразіна

Історичний факультет, історик, викладач історії

Аспірантура  Інституту філософії НАН України  1984 – 1987

Докторантура Інституту соціології  НАН України  2002 – 2005

Тема незахищеної докторської дисертації  «Міжетнічні відносини в Криму: тенденції толерантності і ізоляціонізму»

Працювала за кордоном. Читала курс лекцій по Сучасній українській соціології в Інституті соціології Люблінського університету ім.. М-К.Складовських, Польша, м.Люблін. 2000 р.

Приймала участь у навчальних семінарах по гендерним студіям у Центрально-Европейському університеті,   ECU. м. Будапешт. 2002 р.

Професійний  соціологічний шлях:

1994- 1996 рр.  – інтерв’юер соціологічної компанії «Социс»

1996 – 1998 рр. – керівник соціологічної мережі центру «Соціальний моніторинг»   у  Криму

1998 – 2002рр. – керівник Кримського філіалу маркетингової компанії  International Business Analitika

2006 р.  Керівник соціологічної мережі Фонду «Демократичні ініціативи» по м. Києву

Тема кандидатської дисертації «Духовные потребности рабочих: динамика и специфика», 03. 1989  Інститут філософії НАН України  . Спеціальність     09.00.02.

Тема докторської дисертації  «Міжетнічні відносини в Криму: тенденції толерантності і ізоляціонізму»

Має 58 науково-методичних публікацій, основні з них:

Національна та релігійна толерантність київських студентів / Кісла Г.О. / Український Центр ісламознавства: Арраід, - К., 2006.

Этническое поведение в Украине: факторы влияния /Кісла Г.О./: Збірн. наукових праць «Етнополітична ситуація в Україні».  Вип.1.,  К.: Інститут етнополітики. 2006.

Особенности политизации ислама в Крыму // Іслам: теорія, сутність, виміри та сучасні тенденції /Кісла Г.О./ : Збірн. науков. праць,  Український Центр ісламознавства, Арраід, - К., 2008.

Русский язык в мультикультурном пространстве Крыма: фактор коммуникации или «яблоко раздора» ЇКісла Г.О. / Русский язык в современном мире: традиции и инновации в преподавании русского языка как иностранного. Материалы  международной  научно-практической конференции- М-Салоники, 2009.

Методика социологического исследования межэтнических

отношений в Крыму: поиск инноваций / Кісла Г.О./ Социальное знание и белорусское общество: материалы междунар. науч.-практ. конф.  НАН Беларуси, Ин-т социологии НАН Беларуси. - Минск: Право и экономика, 2009.

Етносоціальне  вимірювання життєвих  цінностей особистості // Міжнародний науковий форум:соціологія,психологія,педагогіка,менеджмент.   Випуск 2:збірник наукових праць.- К.: вид-во НПУ імені М.П. Драгоманова,2010.

Крымские татары как этнокультурное сообщество //  Autochtoniczne mniejszosci na pograniczach a ich stosunkii z Odseparowanymetnosemaciierzystym, Widawnictwo uniwersytetu w Bialymstoku. -  Bialymstok. 2009.

Посібники:  Соціологія. Підручник для соціогуманітарних спеціальностей вищих навчальних закладів / Галушко К.Ю., Ярошенко А.О., Степико В.П., Яковенко А.К. та інші; гол. ред. Євтух В.Б. - К: Вид-во НПУ імені М.П. Драгоманова, 2010. - 360 с.

Основні авторські проекти:
Соціологічне дослідження «Соціально-економічний стан кримсько-татарських спільнот», 2000р. на замовлення   Програми розвитку і інтеграції Криму  ООН.
Соціологічне дослідження «Національна і релігійна толерантність київських студентів», 2006р. на замовлення «Українського Центру ісламознавства».
 «Етнічні стереотипи українських і польських студентів». Порівняльне соціологічне дослідження етнічних стереотипів студентів м.Київа, м.  Lublin, Biała Podlaska. Peremіshl. 2009р.

Your IP: 13.58.82.79
Server Time: 2024-04-23 18:47:04