Яковенко Алла Казимирівна

Яковенко Алла Казимирівна

Кандидат соціологічних наук, доцент, професор кафедри соціології.

Викладає наступні дисципліни: “Соціологія особистості”, “Соціологія молоді”, “Соціологія простору”, “Спеціальні соціологічні теорії”.

Поле наукових інтересів: соціологія особистості, соціологія адаптації, соціологія молоді, соціологія невігластва, теоретична соціологія.

Народилась 1968 року.
Закінчила у 1990 році Криворізький державний педагогічний інститут.
Навчалася в аспірантурі Криворізького державного педагогічного університету за спеціальністю соціологія культури, науки та освіти на кафедрі соціології. У 2002 році захистила дисертацію “Специфіка соціалізації учнівської та студентської молоді за умов перехідного суспільства” на здобуття наукового ступеня кандидата соціологічних наук. В період 2007-2010 була докторантом кафедри прикладної соціології Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна. З 2007 року працює в НПУ імені М.П. Драгоманова: спочатку за сумістництвом, а з 2010 штатним викладачем. З моменту створення в 2008 р. в НПУ імені М.П. Драгоманова спеціалізованої ради із соціології входить до її складу, в тому числі за наказом виконувала обовязки вченого секретаря цієї ради. Підготувала одного кандидата соціологічних наук.

Має 24 наукові праці, серед яких 12 фахових статей з соціології, а також тези доповідей на вітчизняних та міжнародних конференціях, розробка навчально-методичних вказівок до курсів, що викладає. В 2011 видала розділ в навчальному посібнику «Соціологія», що вийшов з друку в НПУ ім. М.П.Драгоманова. Є співавтором двох наукових монографій:
Романенко Ю.В., Яковенко А.К. Основи візуальної аналітики та соціології візуальної символізації. – К.: ДУІКТ, 2008.- 319 с. (15 д.а.).
Огаренко Т.О., Романенко Ю.В., Яковенко А.К. Основи візуальної аналітики та соціології візуальної символізації в міжкультурних комунікаціях: прикладний аспект. – К.: ДУІКТ, 2008.- 319 с. (15 д.а.).

Публiкацiї:

1.    Яковенко А.К.  Пролегомени до розбудови соціології невігластва // Социальные технологии. Актуальные проблемы теории и практики. Международный межвузовский сборник научных работ. Выпуск 36. – Киев-Москва-Одесса-Запорожье, 2007. – С. 450-467.
2.    Яковенко А.К., Яковенко Ю.І.  Соціологія невігластва в структурі галузевих та спеціальних соціологій //  Вісник Одеського національного університету. Т. 12. Випуск 6. Соціологія і політичні науки. – Одеса: Видавництво «Астропринт», 2007. – С. 466-482.
3.    Яковенко А.К., Яковенко Ю.І.  Соціологія невігластва в структурі галузевих та спеціальних соціологій // Вісник Одеського національного університету. Т. 12. Випуск 6. Соціологія і політичні науки. – Одеса: Видавництво «Астропринт», 2007. – С. 466-482.
4.    Яковенко А.К. Пролегомени до розбудови соціології невігластва // Социальные технологии. Актуальные проблемы теории и практики. Международный межвузовский сборник научных работ. Выпуск 36. – Киев-Москва-Одесса-Запорожье, 2007. – С. 450-467.
5.    Николаенко Л.Г., Яковенко А.К., Яковенко Ю.И. До основания (эпистемологического), а затем, но главное – зачем? // Соціальні технології. – Запоріжжя, 2009. – Вип.. 43. – С. 116-135.
 6.    Яковенко А.К., Яковенко Ю.І. Рефлексія епістемологічних засад сучасної соціології // Психологія і суспільство. - Тернопіль, 2010. - № 2. – С. 7-17.

Your IP: 18.224.44.108
Server Time: 2024-04-19 15:27:03