Тиждень психології (15.04.2014)
Деталі- Деталі
- Перегляди: 2291
Метод "Соціодрама Я. Морено"
5 квітня 2014 року в рамках проведення тижня психології з ініціативи кафедри теоретичної та консультативної психології, відбулася презентація методу "Соціодрама Я. Морено". Ведучі вказаного майстер-класу - Зайцевська Тетяна Юріївна - супервізор, навчаючий тренер з Психодрами Інституту Європи (PIfE), Німеччина, реєстрований психотерапевт УСП, психодраматерапевт та Ревякіна (Лисенко) Ірина Миколаївна - к. п. наук, доцент, куратор 20 Пс ІСПСК, член асоціації психодрами, здійснює навчання у Міжнародному проекті за напрямом "Психодрама-практик" Psychodrama Institute for Europe, PIFE, Berlin. Учасниками стали студенти 20 Пс групи спеціальності «психологія» та студенти 3 курсу спеціалізації «психологія консультування».
В межах презентованого методу студенти мали можливість ознайомитися з особливостями роботи психолога в групі, видами психодрами (соціодрама, соціометрія) та його автором - Я. Морено, який запропонував власні техніки психологічної допомоги клієнтам (рольова гра, дзеркало, обмін ролями, монолог). Також дізналися важливу інформацію щодо власних способів реагування на соціальні події, фіксували власні відчуття від перебування в ролях відомих політиків з метою кращого розуміння їх дій та вчинків. Студенти мали можливість поділитися своїми переживаннями один з одним від програвання ролей, що зумовило в них інше бачення соціальної реальності. Соціодрама допомогла їм прояснити картину сьогодення та зробити рішучий крок на шляху до власного перспективного майбутнього в нашій країні. Окрім того, цей метод значно згуртував студентів, допоміг їм краще розуміти себе та інших, зберігаючи при цьому власну індивідуальність.
Відгуки студентів після проведеного заняття
К. А.:«Мені чесно кажучи, сподобалось! Звичайно хотілося аби всі поставилися серйозніше, проте в цілому – це цікавий досвід і певна новизна в навчальному процесі».
А. Ж.:«Соціодрама стала для мене цікавим і новим досвідом, оскільки раніше я не мав змоги апробувати цей метод на практиці. Участь у соціодрамі надала мені можливість переосмислити певні соціальні факти, подивитися на них не тільки з позиції відомих людей, ролі яких ми програвали на нашому занятті, а й із власної точки зору оцінити поточні події в нашій країні.
І. Ф.: «Цікавий метод. Новий досвід у нашому навчальному процесі. Я вважаю, що такі заходи є корисними, оскільки вони розширюють наш кругозір, як майбутніх спеціалістів і допомагають краще зрозуміти особливості нашого студентського колективу».
В. К.: «Мені було дуже цікаво. Це був корисний досвід. Дякуємо за даний захід!».
Б. Є.: «Мені сподобалося. Я не шкодую, що прийняла участь. Мені здається, що не вистачило часу, щоб всі учасники змогли вжитися в роль».
Ш. Ю.: Це був цікавий досвід для кожного з нас. Щира подяка!