Тема 2. Особливості професії «психолог»

Тема 2. Особливості професії «психолог»

Посада, спеціальність, професія практичного психолога. Характеристики даних понять. Психологія як особливий вид професійної діяльності. Напрямки професійній діяльності психологів.

Основні поняття:теоретична психологія, прикладна психологія, психотехніка, історія психології, загальна психологія, педагогічна психологія, соціальна психологія, медична психологія, психологія груп.

План семінарських і практичних занять

1.     Галузі роботи психолога: психологічна служба освіти, бізнес, реклама, менеджмент, сімейні консультації і специфіка роботи з сім'ями, служби зайнятості, міліція тощо.

2.     Види діяльності психолога: дослідник, консультант, психотерапевт, викладач, ведучий тренінгів, теоретик, змішані типи.

3.     Зв'язок професії психолога з рисами темпераменту і характеру, індивідуальним стилем діяльності.

4.     Напрямки професійної діяльності психолога: дослідження, психодіагностика, психокорекція, психологічний супровід, психопрофілактика, консультування, психотерапія, ведення тренінгів, викладання.

Теми доповідей і рефератів

1.     Об'єктивні і суб'єктивні аспекти професійної діяльності.

2.     Мотивація вибору професії (соціально-економічні, пізнавальні, індивідуально-особові аспекти).

3.     Професіоналізація особистості.

4.     Проблема професійної деформації особистості.

Питання, що виносяться на самостійне опрацювання

1.     Модель діяльності практичного психолога – якості кваліфікованого і некваліфікованого психолога.

2.     Протипоказання для роботи психологом: психічні хвороби, високий егоїзм, висока ригідність, слабка воля, відсутність толерантності, прагнення до саморозвитку, високий імпульсний, переважно негативний емоційний тон.

3.     Значення цілеспрямованого професійного самовизначення і саморозвитку.

Рекомендована література: 2, 3, 7,17,20, 25, 26, 27, 30, 32

12076