Гроф

Станіслав Гроф (Stanislav Grof, рід. 1 липня 1931 у Празі, Чехословаччина) - американський психолог і психіатр чеського походження, доктор філософії з медицини, засновник трансперсональної психології, один з піонерів у вивченні змінених станів свідомості для лікування, зростання та самопізнання людини.

На основі досліджень, пов'язаних з впливом препарату ЛСД на свідомість людини, Гроф виділив 4 наступних області психіки:

сенсорний бар'єр;

індивідуальне несвідоме;

область народження і смерті (перинатальний рівень);

трансперсональний рівень.

Гроф стверджує, що існуючі популярні концепції психології людини (наприклад, теорія Фрейда) зазвичай не беруть до уваги всі ці рівні, і тому не здатні описати людини загалом, хоча і мають застосування і підтвердження в деякому контексті. На основі своїх і схожих досліджень Гроф заклав фундамент пре-і перинатальної психології, яка з часом розвинулася під всебічну картину людської психіки. У цій теорії він пов'язав складні психологічні моделі та явища у людини з його внутрішньоутробним і післяпологовим досвідом. Продовження вивчення змінених станів свідомості після заборони ЛСД в кінці 1960-х призвело (разом з дружиною) до відкриття техніки «холотропного дихання» - інструменту самопізнання і лікування.

Закінчив Празький університет у 1957. У 1965 захистив дисертацію на здобуття ступеня доктора філософії з медицини в Чехословацькій Академії Наук, в цей час - практикуючий психоаналітик. У 1967-1969 пройшов дворічне стажування в університеті Джона Хопкінса в Балтіморі, США. Як дослідний керівник продовжив роботу в Мерілендського центрі психіатричних досліджень. З 1973 по 1987 жив і працював в інституті «Есален» в штаті Каліфорнія, США. У 1977 соосновал Міжнародну трансперсональна асоціацію. В даний час - професор факультету психології Каліфорнійського інституту інтегральних досліджень.

Your IP: 3.135.183.187
Server Time: 2024-04-25 06:04:26