Кеттел

Реймонд Бернард Кеттелл (англ. Raymond Bernard Cattell; 20 березня 1905 - 2 лютого 1998) - британський та американський психолог, вніс суттєвий внесок у розвиток диференціальної психології в областях рис особистості, здібностей і мотивації. Автор однієї з найбільш впливових теорій особистості, розроблених у психології XX століття, автор теорії гнучкого і кристалізованого інтелекту. Був послідовним прихильником мультіваріатівних досліджень в психології. Опублікував 55 книг та понад 500 статей.

Раймонд Бернард Кеттелл (Кеттелла) народився в Стаффордширі в 1905р. У 16 років вступив до Королівського коледжу Лондонського університету, де навчався хімії та фізики. У 1924р. Кеттелл отримав ступінь бакалавра за спеціальністю «хімія» у Лондонському університеті. За кілька місяців до закінчення і отримання диплома з відзнакою вирішив присвятити свою кар'єру психології. У 1929р. отримав звання доктора психології в Лондонському університеті. Будучи студентом-дипломником, працював в якості асистента у видатного психолога Чарльза Спірмена, який розробив метод факторного аналізу.

З 1932 по 1937р. Кеттелл керував психіатричної клінікою міста Лейсестера на посаді директора. У 1937 р. йому присвоїли ступінь доктора наук Лондонського університету. Після цього Кеттелл співпрацював з професором Е. Л. Торндайк у педагогічному коледжі Колумбійського університету в Нью-Йорку. З 1938р. Кеттелл працював професором психології в Університеті Кларка, а з 1941 - лектором в Гарвардському університеті. У 1944 р. Кеттелл перейшов у Іллінойсського університету на посаду професора-дослідника в галузі психології. Там він керував лабораторією з дослідження особистості та аналізу групової поведінки (обіймав цю посаду 30 років).

У 1973р. Кеттелл переїхав до Боулдер, де заснував Інститут з дослідження основ моралі та самореалізації. З 1977р. став консультуючим професором при Гавайському університеті, а також почесним професором в Іллінойсі.

Помер Кеттелл 2 лютого 1998 р у віці 92 років у своєму будинку на Гаваях.

Your IP: 13.59.236.219
Server Time: 2024-04-24 13:23:45