Зелінська Тетяна Миколаївна

altЗелінська Тетяна Миколаївна

Кандидат психологічних наук (1980), професор (2005), професор кафедри соціальної психології та психотерапії.

Дата народження: 21.09.1952 р.

Викладає наступні дисципліни: загальна, вікова та педагогічна, соціальна, а також основи психології та педагогіки, спецкурс «Психологія консультування амбівалентних особистостей» в інших вищих навчальних закладах України.

Відповідала за наукову роботу зі студентами, керувала консультативною роботою кабінету психології, відповідала за методичну роботи кафедри теоретичної та консультативної психології.

Поле наукових інтересів:  досліджує амбівалентність особистості (материнства, батьківства, в сімейних стосунках) та ії психотерапію; вивчає інфантильні залежності, а також довіру до себе  та турботу  про себе, самоефективність та оптимізм в юнацькому віці. Розробила  методики по вимірюванню та практичному впливу на  особистісну амбівалентність.

Народилася 21 вересня 1952 році  у м. Росош, Російської Федерації. Закінчила Московський педагогічний інститут імені В. І. Леніна, педагогічний факультет, відділення психології. В 1980 р. захистила кандидатську дисертацію в науково-дослідному інституті загальної та педагогічної психології АПН СРСР (Москва) і почала  викладати у Калінінському університеті. З 1985 по 1987 рік працювала радником завідувача кафедри психології Кабульського педінституту (Афганістан).

З 1987 р. по теперішній час працюю в НПУ імені М. П. Драгоманова доцентом кафедри психології, професором кафедри теоретичної та консультативної психології, професором кафедри соціальної психології та психотерапії.

Має більше 120 публікацій, з яких 42 – навчально-методичного спрямування. Серед них:

Зелінська  Т.М.  Амбівалентність особистості:Теорія, діагностика і психокорекція. : Навч. - посіб. - К.:Каравела, 2010.- 256 с.

Зелінська  Т.М.  Психологія консультування амбівалентних особистостей.: Навч. посіб. - К.: Каравела, 2011.- 152с.

Зелінська  Т.М.,  Михайлова  І.В. Практикум із загальної психології: Навч. - посіб. - К.:Каравела, 2009.- 272 с.

Ануфрієва Н.М., Зелінська Т.М., Єрмакова Н.О. Соціальна психологія. Навч.-метод. посіб. Гриф МОН.- К.:Каравела, 2011.- 296с.

Зелінська  Т.М.,  Михайлова  І.В. Демерс А.Е.Практикум із соціальної психології: Навч. посіб. -К: Каравела, 2012.-232 с.

На основі міждисциплінарного підходу  надруковані практикум з загальної психології, практикум із соціальної психології, де використовуються іноземні мови (англійська, німецька).

Підготувала вісім кандидатів психологічних наук – Ічанська О. М. (2002), Лук’яненко Т. Н. (2003), Воронова С. В. (2003), Хабайлюк В. В. (2007), Єрмакова Н. О. (2008), Михайлова І.В. ( 2010), Лук’яненко В.В. (2012), Шастко І.М. (2012). Керує роботою аспірантів .

Відмінник Освіти України (2003 р.)

20453

Your IP: 3.138.34.158