Мейо

Джордж Елтон Мейо (George Elton Mayo, 1880-1949) - американський психолог і соціолог, дослідник проблем організаційної поведінки та управління у виробничих організаціях, один з основоположників американської індустріальної соціології та доктрини «людських відносин ». Керував рядом дослідницьких проектів і експериментів, у тому числі і хоторнским. Заснував рух «за розвиток людських відносин»і є одним з основоположників школи людських відносин.

Елтон Мейо народився 26 грудня 1880 року в Аделаїді (Південна Австралія) і був другою дитиною в сім'ї шанованих колоністів. Очікувалося, що він піде по стопах свого діда і вибере професію лікаря. Але він не виявив себе в університеті і був посланий до Великобританії. Там, в Шотландії, він продовжив вивчати медицину і психопатологію. Великий вплив на формування його поглядів справили ідеї Дюркгейма і Фрейда. Потім Мейо повернувся до Австралії, щоб працювати в Аделаїді. Вже тоді він публікував матеріали, присвячені менеджменту, але там його погляди на управління були непопулярні. Мейо відновив своє навчання в університеті і спеціалізувався на вивченні етики та логіки. Крім того, його називали самим блискучим студентом філософа сера Вільяма Мітчелла. Академічна кар'єра Елтона Мейо в Австралії була успішною. У 1911-1921 Мейо викладач логіки, психології та етики, а потім професор філософії та психології в Квінслендськом університеті (Брісбейн, Австралія). Незабаром він поїхав у відрядження до Великобританії, але за усною угодою залишився в США, де працював над низкою проектів. Коли його університет відмовився відновити відрядження, він залишився в США без коштів. Тоді протягом шести місяців він отримував фінансову підтримку від Джона Д. Рокфеллера, і в 1923 вступив до Школи фінансів і комерції при Пенсильванському університеті. У 1926 Мейо отримав посаду ад'юнкт-професора і керівника відділення виробничих досліджень Гарвардського університету. Значний внесок у розвиток соціології управління та індустріальної соціології внесли знамениті хоторнскіе експерименти Мейо в компанії «Вестерн Електрик» поблизу Чикаго (1927-1932 рр.).. Вивчаючи вплив різних факторів (умови і організація праці, заробітна плата, міжособистісні відносини, стиль керівництва та ін) на підвищення продуктивності праці на промисловому підприємстві, Мейо довів особливу роль людського і групового фактора. Узагальнення емпіричних даних привело його до створення соціальної філософії менеджменту. У 1947 переїхав до Великобританії, де продовжив наукову діяльність. Помер Елтон Мейо в Гілдфорд (Великобританія) 1 вересня 1949.

171974

Your IP: 18.218.254.122