Кузьменко Віра Ульянівна

Кузьменко Віра Ульянівна

Доктор психологічних наук, професор кафедри психології та педагогіки, професор кафедри теоретичної та консультативної психології.

Дата народження: 07.04.1957 р.

Викладає наступні дисципліни: «Психологія розвитку та вікова психологія»,  «Дитяча психологія»,  «Педагогічна психологія»,  «Організація та проведення досліджень у психології», «Методологія та методи наукових психологічних досліджень», спецкурс «Індивідуалізоване виховання і навчання в освітніх закладах», «Методика викладання психології» та інші.

Поле наукових інтересів: психологія розвитку, вікова психологія, психологія індивідуальності, психологія дошкільника, психологія обдарованості, методика викладання психології, методологія і методи наукових психологічних досліджень.Член Вченої Ради Інституту соціології, психології та управління.

Кузьменко Віра Ульянівна народилася 07.04.1957 р. Закінчила педагогічний факультет Київського державного педагогічного інституту ім. М.Горького, відділення психології і педагогіки (дошкільної).  Кваліфікація - викладач педагогіки і психології, методист дошкільного виховання. 1987 р. - 1990 р.- навчання в аспірантурі НДІ психології АН УРСР.1990- 2002- завідувач кафедри КМПУ імені Б.Д.Грінченка. 2002 р. - 2005 р.- навчання в докторантурі НПУ імені М.П.Драгоманова.2005 р. - 2008 р. - професор Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, завідувач кафедри психології Кримського гуманітарного факультету , заступник директора з наукової роботи та міжнародних зв’язків ІПП НПУ імені М.П.Драгоманова.

Кандидат  психологічних наук з  1991 року.Кандидатську дисертацію   захистила 25  грудня 1990  р.   у   спеціалізованій   раді НДІ психології УРСР. Вчене звання доцента кафедри дошкільної педагогіки та психології  присвоєно у   1996  році.

Доктор психологічних наук з  15 лютого 2007  року. Докторську дисертацію захистила 21 червня 2006 року у спеціалізованій вченій раді Національного педагогічного університету  імені М.П.Драгоманова Міністерства освіти і науки України. Тема докторської дисертації: «Психолого-педагогічні основи розвитку індивідуальності дитини 3-7 років». Вчене звання професора присвоєно 3 липня 2008 року. Місце роботи: Національний педагогічний університет імені М.П.Драгоманова (з 2002 року).

Має більше 200 друкованих праць, основні з них:

1. Індивідуалізація виховання і навчання в дошкільних закладах.- Методичні рекомендації для дошкільних працівників. –  К.: КМІУВ ім. Б.Д. Грінченка,  2002. – 42 с.

2. Відверті розмови дитячого психолога з батьками .- К.: Нора - прінт, 2002. – 83 с.

3. Індивідуалізоване виховання і навчання в освітніх закладах.- Навчально-методичний посібник.– К.: КМПУ ім.Б.Д. Грінченка, 2003. – 112с.

4. Дитина. Програма виховання і навчання дітей від 3 до 7 років / Наук. кер. Проскура О.В., Кочина Л.П.,  Кузьменко В.У. – К.: Богдана, 2003. – 328с.

5. Хрестоматія з історії дошкільної педагогіки.- Навчальний посібник/ Вступні нариси та упорядкування З.Н.Борисової, В.У.Кузьменко; За заг. ред. З.Н. Борисової. – К.: Вища школа, 2004. —  511с.: іл.

6.  Розвиток індивідуальності дитини 3-7 років.- Монографія. – К.: НПУ ім. М.П. Драгоманова, 2005. –  354с.

7. Методичні основи діагностики здібностей.- методичний посібник.- К.:ІОД, 2009.- 126с.(у співавт).

Член науково-методичної Ради Інституту соціології, психології та управління. Член редакційної Ради фахового збірника  «Соціологія, психологія та управління: міжнародний форум»,  К.: Вид. НПУ імені М.П.Драгоманова. Член редакційної ради фахового збірника  «Навчання і виховання обдарованої дитини: теорія та практика», К.: Інститут обдарованої дитини АПН України. Член редакційної Ради фахового збірника «Вісник Інституту розвитку дитини». К.: Вид. НПУ імені М.П.Драгоманова, Фахове видання, затверджене Президією ВАК України 2010 року .- філософські, педагогічні, психологічні науки). Член спеціалізованої Ради по захисту дисертацій із спец 19.00.07. в НПУ ім.. М.П.Драгоманова. Член спеціалізованої Ради по захисту дисертацій із спеціальності 19.00.01в ОДУ ім. І. Мечнікова. Член журі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт, Переяслав-Хмельницький. Член Координаційної Ради Всеукраїнської школи новаторства, ЦІППО. Нагороджена грамотами МОН, КМДА.

1904

Your IP: 18.224.32.86