Мерлін

Вольф Соломонович Мерлін (22 січня 1898, Могилів - 6 квітня 1982, Перм) - радянський психолог. Учень М. Я. Басова. Автор теорії інтегральної індивідуальності.

Народився в сім'ї вчителя. У 1920 р. вступив до Петроградський педагогічний інститут позашкільної освіти, який закінчив з педагогічного факультету. У 1923-1924 рр.. працював в психотехнічних комісії при обласній радпартшколі ім. К. Цеткін у Ленінграді. Наукова діяльність почалася в Ленінградському губполітпросвете по боротьбі з неписьменністю (1923-1924 рр..), Де він знайомиться з М.Я. Басовим. У 1924 - асистент, 1929 - доцент кафедри психології Петроградського інституту ім. А. І. Герцена. У 1930-1931 рр.. в Ленінградському інституті наукової педагогіки керує науковою групою з вивчення світогляду дитини та зв'язку цільової установки і умовного рефлексу. З 1932 по 1938 рр.. працює в Саратовському інституті. У 1938 р. захистив кандидатську дисертацію на тему Вольова діяльність і умовний рефлекс. З 1938 по 1948 рр.. працює в Свердловському педагогічному інституті. Під час Великої Вітчизняної війни був (з 1942 р.) науковим консультантом в клініці Інституту психології МГУ в Свердловську. З 1948 по 1954 р. працює в Казанському університеті, де підготував докторську дисертацію на тему Псіхофізіологіеское своєрідність умовних реакцій у структурі вольового акту (захищена у 1950 р.). З 1954 р. працював в Пермському педагогічному інституті, до 1979 р. як завідувач, потім - професор кафедри психології. Основні сфери інтересів в Пермський період: психологія особистості (1956-1971), потім системне дослідження індивідуальності людини (1972-1982). Розробив концепцію інтегральної індивідуальності, в якій поняття індивідуального стилю діяльності займає ключове місце, виступаючи опосредующим ланкою між різнорівневими властивостями особистості. Дослідник принципу багато-багатозначною залежності психічних явищ від фізіологічних процесів у людському організмі.

Your IP: 18.190.217.134
Server Time: 2024-04-25 06:16:41